Karpalni kanal – s prilagojeno fizioterapijo do učinkovite rehabilitacije

1. Brez čakalnih vrst

2. Celostna obravnava

3. Individualen pristop

4. Strokovna ekipa

Mravljinčenje in bolečina v zapestju, ki vas zbujata ponoči?

Sindrom karpalnega kanala je najpogostejša utesnitvena nevropatija, ki prizadene predvsem posameznike med 40. in 60. letom starosti, pogosteje ženske. Gre za stiskanje medianega živca v ozkem zapestnem prehodu, kar povzroča mravljinčenje, bolečino in šibkost v roki. V Kliniki Medicofit nudimo celostno obravnavo, ki vključuje sodobne metode fizioterapije za učinkovito lajšanje simptomov in izboljšanje kakovosti življenja.

V Kliniki Medicofit nudimo celostno obravnavo karpalnega kanala, ki vključuje sodobne metode fizioterapije za učinkovito lajšanje bolečin in izboljšanje kakovosti življenja. Pacientom omogočamo specializirano fizioterapijo za preprečitev operacije karpalnega kanala kot tudi ustrezno postoperativno fizioterapijo za paciente, ki so že prestali kirurško sanacijo karpalnega kanala. S sodobno terapijo ESWT pacientom omogočamo primerjive učinke s protibolečinsko blokado.

Celostna obravnava: Pacientom omogočamo združevanje različnih učinkovitih tehnik za zdravljenje karpalnega kanala v prilagojeno celostno zdravljenje. Združujemo manualno terapijo, tehnike mobilizacije, instrumentalne tehnike (ESWT, TECAR, LASER, HiTOP) in kineziološke vaje za optimalne rezultate.

Individualni pristop: Vsakemu pacientu prilagodimo terapijo glede na njegove potrebe in življenjski slog.

Brez čakalnih vrst: Hitro se lahko naročite na diagnostično terapijo brez nepotrebnega čakanja.

Strokovna ekipa: Naši terapevti imajo bogate izkušnje pri zdravljenju sindroma karpalnega kanala in obvladujejo različne specializirane tehnike za neoperativno rehabilitacijo karpalnega kanala in celostno postoperativno obravnavo.

Kako poteka zdravljenje?

  • Diagnostična terapija: Temeljita ocena stanja, postavitev delovne diagnoze in določitev ustreznega terapevtskega načrta.
  • Fizioterapevtske tehnike: Uporaba ESWT, TECAR, LASER in HiTOP terapije za zmanjšanje vnetja in bolečine.
  • Kineziološke vaje: Krepitev mišic zapestja in izboljšanje gibljivosti za preprečevanje ponovitve težave.
  • Spremljanje napredka: Redno spremljanje in prilagajanje terapije glede na odziv pacienta.​

Pogosta vprašanja

Kako dolgo traja zdravljenje sindroma karpalnega kanala?

Običajno zdravljenje traja med 8 in 12 tedni, odvisno od resnosti stanja in odziva na terapijo. Pacienti prvo izboljšanje opazijo že v nekaj terapijah. V primeru operativnega posega zdravljenje lahko traja do 16 tednov za popolno povrnitev mišičnih simetrij in moči.

Ali je operacija potrebna?

V večini primerov ne. S konzervativnim pristopom, ki vključuje specializirano fizioterapijo in kineziologijo, dosežemo odlične rezultate brez potrebe po kirurškem posegu. V primeru splošne, neprilagojene fizioterapije tveganja za operativno zdravljenje ostajajo visoka.​

Kaj lahko storim doma za lajšanje bolečin?

Priporočamo nošenje opornice za zapestje, izvajanje predpisanih vaj in izogibanje ponavljajočim se gibom, ki obremenjujejo zapestje.

Kontaktni podatki

Koprska ulica 106h, 1000 Ljubljana, Slovenija

Izpolnite obrazec in si zagotovite termin za diagnostični pregled.

    Od sindroma karpalnega kanala do življenja brez bolečin

    Sodobno opremljeni